Sofia je na svetePridané: 28.09.2016

Ahojte.

Už bol najvyšší čas splniť, čo sme sľúbili a tak sme sa dnes poobede vybrali do dielne, aby sme dokončili bábiku Sofiu, ktorú dostane ku dňu detí od nás výherkyňa našej súťaže, 8 ročná Sofinka.

 Už pár dní sme si pripravovali potrebný materiál. Modrú látku s červenými bodkami sme nezohnali ani v najlepšom obchodíku v Trnave. A červenú s modrými bodkami takisto. No tak prišli na rad farby na textil a štetec.... a bodkovalo sa. 

A potom sa šilo ručne aj na stroji. Steh za stehom, očko za očkom, potom noštek, vlások po vlásku. Ale aj ušká musia byť. Veď všetky deti majú ušká, tak aj tie čo putujú z našej dielničky ich majú. Aby počuli všetko potrebné... nech je všetko tak ako má byť... suknička musí byť rovnomerne nariasená po celom obvode pása.  A pútka na gombičky pekne  urobiť a gombíčky pevne prišiť  kvalitnou niťou. Zapínanie na gombičky je možno na prvý pohľad pre deti zložité, ale precvičujú si pri ňom svoje malé pršteky aj trpezlivosť.

 

 

A keď už Sofia stála pekne na svojich nôžkach s hlavičkou na krku bolo treba ešte upraviť účes a obliecť jej pripravené vecičky.

 

 

A keďže bolo vonku krásne, išla sa Sofi nakoniec poprechádzať do parku.

 

 

Všetko sme nafotili a tak môžete nakuknúť. Hneď ako budeme vedieť , kde bude mať Sofinka nový domov, zabalíme ju na cestu a bude sa ponáhľať ku svojej kamarátke. Snáď si padnú do oka :-)

Ale nezabudli sme ani na to, že sme udelili dve mimoriadne ceny.

Jednou z nich je jedna postavička s Jeminovcov podľa výberu 8 ročnej Mišky, ktorej ju pošleme.

 

 

A nakoniec cena pre najmladšiu  účastníčku, 3 ročnú Martinku. Pošleme jej taštičku a PEXESO s bábikami.

 

 

Všetkým ešte raz blahoželáme.


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2016 - 2019 © Jeja
[google5bd6972d08d5dc64.html]